Üha rohkem inimesi teevad endast mobiilidega pilte. Kes postitab neid Facebooki või Instagrami, kes püüab tähelepanu hoopis kohtingusaitidel. Kuidas aga saada endast parim pilt, mille üle ei peaks piinlikust tundma? Peale selle muidugi, et sa üleüldse iseendast pidevalt fotoseeriaid teed?

Alljärgnevalt annan mõned olulised nõuanded, kuidas ise enda kaamera ees parem välja näha ja seeläbi nii ihaldatud laigid kokku korjata. Tõeliselt õnnelikud müüvad pildiga ennast suisa tulevasele abikaasale maha, seega enekate tegemine pole häbiasi, vaid ikka väga tõsine ettevõtmine.

- REKLAAM -

1. Piisava valguse olemasolu. Võib-olla tundub see liiga elementaarne nõuanne, et seda eraldi välja tuua, aga ometigi nii see on. Loomulik valgus on fotograafi sõber. Mine õue või kasuta aknast sisse kumavat valgust, see ju kõik tasuta käes. Inimene ja keskkond peavad pildil särama!

Foto: Pixabay

2. Hoiduge tugevatest varjudest näos. See pole üldse kena, kui poolt nägu tumestab vari. Teadmatu tegutsemise korral võid kehva külgvalguse korral välja näha nagu Ooperifantoom ja see ju pole eesmärk, eks? Ka rõhutatult varjus olevad silmaalused ei ole kindlasti see, mis pildilt esmapilgul silma peaks torkama. Keera nägu pigem päikese suunas. Kui leiad sellise koha, kus valgus on rohkem hajutatud, saad märksa ühtlasema tulemuse.

Foto: Pixabay

3. Naerata silmadega. Lihtsalt tuim naeratus pildil on muidugi kena, aga kui silmad kaasa ei naerata, siis jätab see pooliku mulje. Inimese miimika on sedavõrd tähenduslik, et annab aimu, kas inimene lihtsalt tõstab suunurgad ülespoole või tegelikult ka naeratab omas eheduses. Silmad reedavad. Harjuta seda! Kindlasti aitab kaasa, kui mõtled tulevasele laigisajule või meeldivale kaaslasele, kes sinu pilti ära armub.

Foto: Pixabay

4. Tee korraga palju pilte. Kui juba selfitamiseks läks, siis tasuks teha korraga terve hulk pilte. Proovi leida erinevaid poose, kalluta pead erinevatesse suundadesse, pildista erinevate nurkade alt, tee erinevaid näoilmeid… Mõni pilt on udune, mõnel pildil halb valgus, mõnel varjud jne… Pikema sessiooni korral saadki valida endale meeldivaima tulemuse.

Foto: Pixabay

5. Pildista veidi kõrgemalt. Maailmas on umbes viis inimest, kes näevad lõua alt pildistades head välja, paraku pole me neid veel kohanud. Seega, nagu enamustele sobilik, pildista ennast suunaga veidi ülevalt alla. Hoia telefon silmade kõrgusel või grammike kõrgemal, nii saad oluliselt loomulikumad pildid. Heaks abivahendiks on siinkohal endlikepp. Samuti ei tasu alati jõllitada otse kaamerasse, pigem keera nägu veidi kõrvale. Niimoodi veidi-veidi, nagu keegi superfotograaf oleks sind sügaval filosoofiahetkel tabanud.

Foto: Pixabay

6.  Piisav distants telefoniga. Sa ju ometi ei taha, et poolt pilti kaunistaks nina ja imelikult kaarduvad kulmud, rääkimata sellest, et mõni valge peaga punn silma kargaks. Liiga lähedalt tehtud pildi korral on see oht täiesti reaalne. Seega piisav vahemaa telefoniga on tegelikult ülioluline. Jällegi on heaks abivahendiks endlikepp.

Foto: Pixabay

7. Kasuta kuumimaid äppe ja filtreid. Kõikidel mobiiltelefonidel on ju kaasa mingi fotoprogramm. Sellega saab ilusti pilte teha ja nagu polekski probleemi, enamikel kordadel asi nii toimibki. Aga kui natuke uurida ja äpipoes ringi surfata, siis leidub seal tegelikult suurel hulgal põnevaid fotoäppe nii pildistamiseks kui ka hilisemaks järeltöötluseks. Turg on täis erinevaid võimalusi, sinu kasutada on sadu ja sadu kunstilisi filtreid, võimalus lisada piltidele meelaid tekste jne. Võimalusi on oi kui palju!

Foto: Pixabay

8. Ära üle soola! Kordan võimalusel alati, et mitte kellelegi ei meeldi süüa ülesoolatud suppi. Sama kehtib ka pilditöötluses. Ebaloomuliku tulemuse üle võid küll ise rõõmu tunda, aga teised seda „kunsti“ niikuinii ei jaga. Seega maitsekus on tegelikult edu võti.

Foto: Pixabay

9. Leia huvitav taust. Mitte ainult su enda väljanägemine ei loe, vaid ka see, mis tegelikult toimub ja on sinu taustal. Huvitav taust loob mõnusa kombinatsiooni su emotsioonidega. Ehk siis tasuks pilk peale visata, mis jääb su selja taha, olgu selleks siis sulnis loojang või aktiivne linnamelu… Igal taustal on omad võlud ja miinused. Kasuta neid plusse enda jaoks ära!

Foto: Pixabay

Ära üle mõtle! Tahaks toonitada, et elu ei koosne selfidest. Lihtsalt naudi olukorda ja jäädvusta see võimalikult loomulikul moel. Nii on tegelikult chillim…

Foto: Pixabay