Paljud algajad fotograafid teevad suhteliselt varakult küll endanimelise Facebooki või Instagrami fotoprofiili, kuid neil puudub eraldiseisev veebileht. Veebileht on aga korraga nii näitus, tellimiskeskus kui ka visiitkaart. Ehkki paljudel “tegijatel” on oma veebileht, siis seda rada järgivad vähesed.

Esmapilgul võib mõte luua endale korraliku portfoolioga veebileht elitaarsena ja liigselt uhkustavana, aga see on pseudomure. Sotsiaalmeedia fotokonto võib kõlada küll uhkelt, aga ometigi on need inimesed kokku surutud ühe takti järgi tantsima. Piiratud võimalustega ja liigselt kronoloogiline sotsiaalmeedia konto on paraku kõikidel nii ühtemoodi, et see ei aita enam ammu eristuda, vaid koondab piltnikud üheks igavaks halliks massiks.

- REKLAAM -

Oma isiklikul veebisaidil on võrreldes sotsiaalmeediaga palju eeliseid.

Esiteks on teil kontroll selle üle, milliseid pilte ja kuidas kuvada. Teil ei ole erinevalt Facebookist ja Instagramist ranget raamistikku. Te saate oma lehel vabamalt redigeerida piltide järjestust. Te saate paremini suunata ja kujundada, kuidas inimesed lehitsevad teie pilte, mil suunal ja millise käitumismustriga.

Lisaks tasub juba eos arvestada, et psühholoogiliselt olete oma veebisaidiga vaatajale/tellijale kordades tõsiseltvõetavam ja arvestatavam. Juhuslike piltide üleslaadimise asemel oma sotsiaalmeedia kontole toimetate te neid rohkem läbimõelduna ja organiseeritumalt ning tulemus koos rõhuasetusega on täpselt selline, nagu ise soovite.

Sotsiaalmeedia konto loomine on oma lihtsuses väga ahvatlev. Paar hiireklikki ja teie nime taha ilmubki „photography“ sõna ning olete juba “nähtav”  spetsialist. No tegelikult ju ei ole nii…

Oleme kõik sattunud korduvalt külastama selliseid sotsiaalmeedia fotokontosid ja tundnud siirast kahjutunnet. Pildid on küll ju ilusad ja kenad vaadata, aga kõik muu selle ümber ei kõlba kuskile.

Eraldi teema on muidugi liigvarajane kuulsusejanu kehvade piltide taustal. Üldiselt kehtib reegel, et kuniks fotograaf pole valmis tegema endale oma veebilehte, siis tasub näpud ka Facebooki “photography”-konto loomisest eemal hoida. Kuulsuse narriks pole üldse raske saada…

Veebilehe tegemine ei ole tegelikult üldsegi „kosmos“. Tundub küll, et see tundmatu maailm jääb ikka väga kaugele, aga tegelikult on mitmeid platvorme, kus pool tööd on ette ära tehtud ja jääb üle vaid kujundada ja pilte üles laadida. Ja mis veelgi tähtsam – paljud neist platvormidest on ka täiesti tasuta!