Jaga sõpradega


Ole sa algaja või edasijõudnud harrastusfotograaf, kandepinda pole kunagi liiga palju. Täna lilled, homme liblikad, ülehomme sulnis päikeseloojang… Olgu pildid kui kaunid tahes, aga neis puudub järjejutuna kestev lugu ja ühtne narratiiv.

- REKLAAM -

Tänapäeva kiire elutempo juures, kus üks pilt ajab teist taga, on infovoog meeletu. Meie mälu aga pole kummist ja uute jäädvustuste pealetung sunnib vanad taanduma tolmunud mälusoppidesse. See on meie aja valu ja võlu, aga tegelikult on elu muutunud pinnapealsemaks.

Hinnatud ja armastatud fotograafid on hoopis need, kelle sihikindel tegutsemine on hajutatud aastate või isegi aastakümnete peale. Nii öelda fotoalane pikaealisus tõstab fotograafi uude kõrgusesse, sest igasugune tehniline kvaliteet ja uute vidinate kasutamine kahvatub, kui esitatud pildilood on mõjusad.

Olles noored ja tugevad, tahame teha kõike ja maksimaalselt, aga selle efekt on liblika sarnane – kestab vaid ühe suve ja viie aasta pärast ei mäleta seda enam keegi. Seetõttu ongi hea anda mõtteainet alustavale hobifotograafile leidmaks seda, mis paelub ja on hingelähedane pikkade aastate jooksul.

Hooajalised saavutused tulevad ja lähevad, kuid on asju, mis jäävad. Ja nii ka fotograafias. Toome sellise näite – olete elanud pool oma teadlikust elust ühes linnas ning kujutage ette, kui vahva oleks meenutada neid fotohetki, mis toimusid samas kohas 30 aastat tagasi. Milline maja on lammutatud, milline asemele ehitatud, kuidas on muutunud mood, linnaliiklus jne. Selliseid meenutusi paari kuu või aastaga ära ei tee. See eeldab fotokire rahuldamist pikema aja jooksul, kuid tulemus on ka super, kui mitte erakordne. Eriajastute võrdlemine tänapäevaga on kuldaväärt emotsioon, mis väärib lausa näitust.

Samasuguseid alternatiive võib harrastada looduses, spordiüritustel, portreede pildistamistel jne. Jäädvustusi erinevatest moevooludest, sündmustest ja elust enesest on vahva vaadata hilisemalt ja meenutada olnud aegu… 🙂

Ja loomulikult pildistage oma lapsi ning teisi lähedasi igas vanuses ja olukorras, te tänate aastate pärast ennast ise ja tänavad nemadki, keda te tüütult kogu aeg kaadrisse püüdsite!

Jaga sõpradega


- REKLAAM -