Jaga sõpradega


Flâneur tähendab prantsuse keeles indiviidi, kes eksleb lihtsalt ilma kindla eesmärgita ringi. Ta tegutseb vastavalt oludele ning ei planeeri pikalt samme ette.

- REKLAAM -

Oletame, et jalutad juhuslikult mööda linnatänavaid ringi. Sul pole kindlat marsruuti ette mõeldud ja tegutsed vastavalt tujudele. Lased spontaansusel enda üle võimust võtta. Oledki flâneur.

Nii võid sattuda sellistesse huvitavatesse kohtadesse, kus sa varem pole käinud, ehkki kümne meetri kauguselt kõnnid mööda ehk mitu korda nädalas. Heaks näiteks on vanalinna kangialused või mõne maja sisehoovid. Uitamine võimaldab näha selliseid vaateid, mida sa ei osanud ette kujutadagi.

Öeldakse ju, et juhus on pime. Seega tasub sellele võimalus anda, et tabada enda fotokogumi jaoks ilusaid ning huvitavaid hetki. Nii võid leida huvitavat valgust, põnevaid inimesi, omalaadseid situatsioone.

Päris võõras suurlinnas või tihedas metsasalus on seda soovitust veidi riskantne teostada ning eksimise oht on suur. Kodutöö kaardirakenduse abil annab aga ka seal head eeldused edukaks seiklemiseks.

Nii et kui olukord võimaldab, siis pane oma nutitelefon Google mapsiga taskusse ja lase isiklikul uudishimul teed juhatada. Võimalus avastamisrõõmu kogeda ning huvitavaid kordumatuid hetki jäädvustada annab fotografeerimisele täiesti uue mõõtme!

Jaga sõpradega


- REKLAAM -