Jaga sõpradega


Väga vahva on vaadata uudishimulikku last. Tema jaoks on maailm täis võimalusi, ta uurib ja seikleb ning kõik uus on tema jaoks põnev ja väärtuslik kogemus.
Algaja fotograafina alustades koged midagi sarnast. Enne kui tulid sellesse maailma pealesurutud reeglid, kombed ja tavad. Said võtta seda hobi vabamalt ja väiksema pingega.

- REKLAAM -

Kuid mida tähendab pildistada nagu laps…?

See tähendab, et sa ei tsenseeri ennast pildistamise ajal. Pildistad kõike ja kõikjal. Ei hooli reeglitest ja vajutad fotoka päästikut just sel hetkel nagu süda ütleb. Ei lähe jõuga pilti tegema, et kuna on loojang, siis ma pean selle tulemuse kätte saama. Ei ahelda ennast mõttele, et nüüd ma pean leidma sobiva esiplaani ja tagaplaani. Et need omavahel oleksid ilusas suhtes jne.

Pärast aga tegutse juba nagu täiskasvanu pilte valides. Saad kriitilise pilguga oma saagi üle vaadata ja ebasobilikud fotod kustutada. Hinnata õnnestunud hetkede jäädvustusi – kompositsiooni, dünaamilisust, valgust, värve. Kõik need ja palju muud lisaks, nagu sa tavaliselt kodus arvuti taga istudes teed. Millisel pildil on väärtuseks see kordumatu hetk ja milline pilt on tehniliselt kõige õnnestunum.

Kokkuvõtlikult saab öelda, et pildista nagu laps ja redigeeri pilte nagu täiskasvanu.

Jaga sõpradega


- REKLAAM -