Jaga sõpradega


Dukhad ehk tsaatanid (põhjapõdrarahvas) on väike grupp Tuva põhjapõdrakasvatajaid, kes põgenesid 1930. aastatel Nõukogude repressioonide eest Mongooliasse ja kuhu nende järeltulijad on tänaseni jäänud. Põhjapõdrainimesi on alles umbes 200–400, kahjuks on nende eluviis hääbumas.

Tänavu sügisel õnnestus paar päeva viibida dukhade juures. Neile on põhjapõder sama tähtis kui hobune lauskmaa karjakasvatajatele. Sealsed põhjapõdrad on suuremad kui saamide juures nähtud ja võimsate sarvedega. Dukhade elu ja toimetamiste lähedalt jälgimine pakkus suurt elamust ja põnevat pildistamismaterjali.

- REKLAAM -

Loodusobjekti pildistades olen sageli püüdnud pilti haarata ka keskkonda, kus pildistatav viibib. Et lähedalt pildistades nii uhkete sarvedega põhjapõder kui ümbritsev keskkond üles võtta, kasutasin objektiivi laiemat ulatust. Samuti püüdsin pildil tugevama kontrasti saavutamiseks ära kasutada mägede taha vajuva päikese viimaseid kiiri.

Foto: Jaak Neljandik

Kasutatud tehnika: Canon 5D Mark IV, 19 mm, 1/160 sek f22 iso 500

Hetkel on mõned pildid dukhade juures jäädvustatust üleval albumis, kuid loodetavasti lisandub peagi ka uusi pilte: https://www.facebook.com/jaa459/media_set?set=a.2923047447723862&type=3

Jaga sõpradega


- REKLAAM -