Jaga sõpradega


Mõtlesin eelneval õhtul pikalt, kuhu hommikul pildistama minna. Harjumuspärased pildistamiskohad, kus tavaliselt ikka ja jälle käin, muutuvad vahel rutiinseks ning soovisin seekord midagi uut, vaheldust pakkuvat. Nii sõitsin 1. septembri varahommikul Meenikunno rabasse, kuhu ma juba mitu aastat sattunud ei ole. Kuna seal ei ole suuri laugastikke, mida pildimotiividena kasutada, siis on see raba maapinnalt pildistamise jaoks mõneti igavavõitu. Drooniga kõrgelt õhust jäädvustades vaatepilt aga muutub ning keset rabamaastikku asuvad rabajärved näevad väga fotogeenilised välja.

Droon õhus, sättisin omale meelepärase kompositsiooni paika ning jäin päikesetõusu ootama. Juba mõne hetke pärast ulatusidki päeva esimesed valguskiired tagaplaanil paiknevaid rabasaari valgustama. Rabajärved ja nende kohal hõljuvad udupilved, mis ümbritsevale maastikule laiali valgusid, mõjusid kui keeva veega täidetud aurukatlad. Kaunile vaatepildile lisas vunki juurde maastikult kõrvu kostuv sookurgede hüüd, kes praegusel ajal juba rännuks valmistuvad ja parvedesse kogunevad.

- REKLAAM -

Suvi on selleks korraks läbi ning loodus valmistub tasapisi talve saabumiseks. Varahommikud päikesetõusu eel näpistavad juba mõnusa jahedusega ja tähelepanelik loodusesõber võib siin-seal kohata esimesi sügisemärke. Kellel vähegi aega, võtke kaamera kaasa ja minge loodusese jalutama – saabumas on ilus ja värvikirev aeg, mis pakub hulganisti erinevaid pildistamisvõimalusi!

Foto jäädvustamisel kasutatud tehnika: DJI Mavic 2 Pro + NISI Soft GND8 pehme üleminekuga 3-astmeline gradatsioonifilter.

Minu loodusfotosid ja tegemisi saab jälgida järgnevatest kanalitest:
Koduleht: https://www.ragnisphoto.com/
Facebook: https://www.facebook.com/ragnisphoto/
Instagram: https://www.instagram.com/ragnisparnmets/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCld3lap8nBEgyxeWJTVog6Q

Jaga sõpradega


- REKLAAM -